reklama

Ukradená reality show: Osudy trosečníků diváky nezajímaly, aktérům to nikdo neřekl

29.4.2017 – Vilém Koubek
Účastníci reality show strávili rok ve skotské divočině, aniž by se dozvěděli, že televize jejich pořad již dávno nevysílá

Hlavním pilířem reality show Eden, kterou loni začala vysílat televizní stanice Channel 4, byla skupina 23 účastníků: Ocitli se v odlehlé části skotského poloostrova Ardnamurchan, kde měli během roku v rámci sociologického experimentu od základu vybudovat novou společnost.

Nicméně už po první epizodě sledovanost prudce klesala a televize nakonec po čtyřech odvysílaných dílech pořad stáhla. Účastníkům, kteří žili mimo civilizaci, však o změně nikdo neřekl – experiment se totiž plánoval na rok, na tuto dobu také dostal peníze, a přerušení tudíž nepřicházelo v úvahu. 

Když se pak letos v březnu překvapení „trosečníci“ dozvěděli, že o jejich osudech nikdo nic neví, hrozily televizi problémy. Stanice se nakonec rozhodla zažehnat krizi vytvořením celovečerního speciálu, v němž se prý spojí záběry z kamer, které po celý rok nepřestaly natáčet. O život v divočině tak diváci nepřijdou.

Foto, ilustrace: 
Shutterstock
Zdroj: 
100+1 zahraniční zajímavost
reklama