reklama

Ochutnal satanskou vodku s pálivou chilli papričkou a skončil v bezvědomí

28.7.2017 – Zuzana Rychlá
Vodka, která se jmenuje Satanova střela, by měla odrazovat sama o sobě. Tím spíš, pokud je její důležitou ingrediencí paprička Carolina Reapers
Vodka Satan's Shot
Vodka Satan's Shot

Nápis na láhvi varuje: „Pouze sám Satan je dost odvážný, aby pil tuto vodku. Pokud jste stejně odvážní, poznáte, jaké to je smažit se v pekle“

Dvaačtyřicetiletá Emma Mirrington si minulý víkend vyrazila na sýrový a chilli festival, který se konal v jihoanglickém Guildfordu. Jako připomínku prožitého víkendu si Emma v jednom z festivalových stánků se suvenýry zakoupila láhev vodky Satan’s Shot, jejíž důležitou příměsí je i jedna z nejpálivějších chilli papriček na světě - Carolina Reapers.

TIP: Král je mrtvý: Velšan vypěstoval nejpálivější chilli papričku na světě

O suvenýr se Emma rozhodla podělit s přáteli, degustace satanské vodky ale podle všeho nedopadla nejlépe. Třicetiletý kamarád Emmy po požití pálivého nápoje ztratil vědomí a skončil v péči lékařů. Objevily se i informace, že vodka mohla obsahovat nemrznoucí směs – v Česku dobře známou z kauzy pančovaného alkoholu. Tato informace se ale později ukázala jako nepravdivá.

Mnohem pravděpodobnější tezí se tak jeví možnost, že muž po pozření vodky utrpěl anafylaktický šok způsobený kapsaicinem - prudkou alergickou reakci, která může končit i smrtí.

Foto, ilustrace: 
Emma Mirrington
Zdroj: 
Get Surrey | getsurrey.co.uk
reklama