reklama

Ďáblové a démoni: Strašidelný dům v běloruské Ratamce děsí sousedy

29.8.2017 – Zuzana Rychlá
Čtyřtisícová Ratamka leží jen co by kamenem dohodil od běloruské metropole Minsk. Víska, známá především milovníkům koní a jezdectví, se v posledních týdnech dostala do centra zájmu světových médií. Může za to velmi neobvyklá výzdoba jednoho z místních domů

Dům jednoho z místních podnikatelů v běloruské Ratamce zdobí neobvyklá výzdoba. Kamenná zeď oddělující pozemek od ulice je protkána křečovitě vzpínajícími se lidskými údy, někde tvoří část zdi desítky černě nabarvených lidských lebek a po střeše se prohánějí strašidelně vyhlížející démoni.

„Z dálky vypadá dům opravdu hezky, dcerka si myslela, že je to nějaký zámek. Zblízka je ale děsivý,“ popisuje své zkušenosti jedna z místních obyvatelek a dodává: „po setmění se tomu místu, pokud možno, vyhýbám.“

Zatímco odborníci vesměs chválí neotřelou architekturu, výzdoba už takové nadšení nebudí. Část místních obyvatel se dokonce obrátila na úřady ve snaze vymoci odstranění strašidelné výzdoby. Podle úředníků je ale výzdoba v pořádku, respektive nijak neporušuje zákony a místní nařízení. 

Strašidelná výzdoba každopádně skvěle funguje jako odstrašující prvek proti zlodějům. Je těžko si představit odvážlivce, který by šel v noci loupit do takového domu.

Foto, ilustrace: 
Vladimir Evstafiev/TUT.by
Zdroj: 
TUT.BY
reklama