reklama

Američanka věnovala 2 200 litrů mateřského mléka potřebným rodinám

3.8.2017 – Zuzana Rychlá
Devětadvacetiletá Američanka z Oregonu trpí vzácnou poruchou, která se projevuje extrémní nadprodukcí mateřského mléka. Rozhodla se ho proto věnovat nekojícím matkám a homosexuálním párům

Za jediný den „vyprodukuje“ Elisabeth Keturah Anderson-Sierra zhruba šest a půl litru mateřského mléka, což je v průměru zhruba 10× více než ostatní ženy. Odsáváním a zpracováním mléka denně tráví okolo 10 hodin. „Je to jako bych chodila do práce,“ popisuje Elisabeth svůj nabitý program.

Vzácná porucha, která způsobuje extrémní produkci mateřského mléka se u mladé matky objevila před 2,5 lety. Tehdy se narodila její dcera Isabella. Se svým údělem se rozhodla vypořádat statečně – mateřské mléko pravidelně odsává a předává je mléčným bankám. Ty je poté distribuují potřebným – matkám, které samy kojit nemohou nebo například homosexuálním párům. 

Sama si přitom při narození dcery prošla nepříjemnou zkušeností – dítě se jí narodilo předčasně a sama nejdříve kojit vůbec nemohla. Za dva a půl roku již Elisabeth bankám věnovala přes 2 200 litrů mléka. „Svou dceru jsem sice nekojila, ale odkojila jsem stovky a tisíce dalších dětí,“ říká o sobě s úsměvem devětadvacetiletá matka dvou dětí.

Foto, ilustrace: 
Facebook | Elisabeth Keturah Anderson-Sierra
Zdroj: 
Inside Edition
reklama